| ChocolateDroid a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele de a trai in State?

Răspuns Câştigător
| karlikuicsddd a răspuns:

Peste tot sunt avantaje si dezavantajeoh go on
Pai sa vedem niste avantaje: Hainele se gasesc usor si sunt super ieftine, este o tara mai civilizata din punct de vedere ecologic, taxele sunt mai mici, tehnologia e mai larg dezvoltata si desiguroh go on daca acolo nu exista rromi si ferentari exista ciori [negrii] si bronxul laughing. Dezavantaje sunt destule : - alimentele sunt mai scumpe, distantele sunt uriase, Si depinde unde locuiesti. daca locuiesti in florida e cel mai perfect loc: totul ieftin, oceanul aproape, super care! fundita?

1 răspuns:
| selene a răspuns:

Avantajele si dezavantajele de a trai in state sunt
:
dezavantaje: nu te poti desparti atat de usor de modul de viata de aici, sa iti schimbi datiniile, obiceiurile, prietenii, lasand in urma totul
avantaje: aici in roamania nu e atat de bine de trait precum e in alte state si de acea pentru ati asigura un viitor mai bun e mai bine sa traiesti in statehappy