| Aero a întrebat:

Care vi se pare cea mai memorabila replica a lui Andy Anderson din "Viata cu Louie"?

Răspuns Câştigător
| stefan31 a răspuns:

Pedaladeacceleratie mi-ai adus aminte de o alta replica atunci cand a vorbit cu mama lui la telefon si ziceea big grina mama abia astept sa vi la noi sa dormi...in garaj'', sau ceva de genul.

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Wow...ai adus vb d desenul meu preferat.mereu adoram sa ma uit la viata cu louie si la jhonny bravolaughing
cred ca sunt mai mulrte replici memorabile.prima ar fi :"e strigator la cer!" sau "te-am auzit!" d astea imi aduc acum aminte, insa si povestile lui din armata sunt geniale...
mersi ca mi-am amintit d copilariehappy

| Psihiatra a răspuns:

Toate! Omul ala e fenomenal!laughingMai ales cand vorbeste despre razboirolling on the floor

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Pe langa clasica replica 'te-ai auzit!' mai e una memorabila.
Atunci cand vroiau sa vanda casa si Andy era pe acoperis a pornit un motor de masina si l-a speriat a strigat 'E ca-n Normandia!'
Sau cand l-a intrebat Louie cum se fac copii. I-a zis povestea cu soldatii care cuceresc Franta si daca unul ajunge pe teritoriul Frantei apare copilul.
Cand ploua si Jensonii erau pe acoperis si pana la urma au intrat in casa: 'Ce e Jenson, te-ai saturat de plaja?'
Cand ii povestea falimiei aventurile lui din razboi, 'Grenadele zburau, prietenul meu Petton pierde un picior si a trebuit sa il operez cu baioneta chiar acolo, pe camp' - si erau la masa.
Cand luau brad nou - ' Cat costa bradul asta fara crengi?'
Cand Aura a adus mancare sanatoasa, face Andy 'Ce dracu e asta?' la o salata.
Cand a sunat mama lui si a raspuns Aura la telefon: 'Spune-i ca sunt in gradina... in Canada!'
Astea mi le amintesc... Oricum, Andy e genial!

| pedaladeacceleratie a răspuns:

*familiei

| stefan31 a răspuns:

Toate sunt memorabile. Dar preferata mea este ''e strigator la cer'' mi-au placut la nebunie aceste desene, si chiar ma mai uit pe youtube, desi nu mai sunt de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doame nu o sa uit nici odata desenele asta cand aveam 5-6 ani si erau pe la vreo 7 dimineata si la 5 seara ma trezeam dimineata cand sa ma duc la gradi happy si ma uitam Dome ce mult mi placeau DESENELE MELE PREFERATE :*happybig grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea : In razboi nu aveam televizor!

| Coquinne a răspuns:

"dar ce-s eu, cartof prajit?"

| vladutzzz24 a răspuns:

"Tata, s-a stricat frigiderul..."
Ce? Cand eram in razboi si ni s-a stricat frigiderul din tanc, ce crezi c-am facut? Ne-am dat jos sa-l schimbam?" rolling on the floor)