| Alex a întrebat:

Cartea "Originea speciilor" de Charles Darwin V. S. Biblia
Ce alegeti? Ce carte ofera incredere? Argumentati, va rog.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia daca esti un bun crestin trebuie sa o citesti macar o data in viata, iar ca sa aflii enigme sau sa te bucuri de o lectura buna poti alege cealalta carte, pana la urma alegerea iti apartine important este sa te bucuri de ceea ce citestihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Originea speciilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu e vorba de incredere sau neincredere.Este vorba despre diferenta de metoda. Originea speciilor este o carte stiintifica pe cand Biblia este o carte spirituala.Biblia afirma ca Dumnezeu a creat lumea iar Originea speciilor vorbeste despre o evolutie, Insa cine ii i-a lui Dumnezeu calitatea de Creator?