Cat de bine te cunosti?

Ne plac articolele legate de dezvoltarea personala, asa ca azi va aratam cateva intrebari interesante descoperite aici.

1. Daca ceva iti e interzis, il vrei mai mult?

2. Ce zona din viata ta ti se pare scapata de sub control? In schimb, ce anume controlezi?

3. Daca ai ramane fara planuri intr-o dupa amiaza, ce ai face?

4. Cum te simti intr-un mediu dezordonat?

5. Cat de mult timp pierzi cautand lucruri pierdute?

6. Competitia te motiveaza?

7. Iti e mai usor sa faci lucruri pentru alti oameni decat pentru tine?

8. Respecti sau incalci regulile?

9. Lucrezi bine sub presiune?

10. Te simti mai activ in timpul zilei sau noaptea?

11. Ce iti ofera satisfactii mai mari: sa economisesti bani sau sa ai mai mult timp?

12. Iti place sa fii in centrul atentiei?

13. Ce ai face daca ai avea mai multa energie?

14. Daca ai avea brusc inca o camera in casa, in ce ai transforma-o?

15. Ce oameni si activitati te umplu cu energie?

16. Iti e greu sa te desparti de lucrurile de care nu mai ai nevoie sau pe care nu le mai vrei?

17. Te frustrezi usor?

Cum stati cu raspunsurile la asemenea intrebari? Ce-ati mai pune pe lista?

Alexandra - TPU

36 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

1. Da.
2. Zona sentimentala e scapata de sub control.
3. mi-as face altele.
4. incomod.
5. prea mult timp
6. nu
7. nu
8. incalc.
9. nu
10. noaptea
11. sa am mai mult timp.
12. nu
13. as invata mai mult, as face mai mult sport si m-as distra mai mult
14. camera unde se tin lucrurile nefolositoare.
15. oamenii veseli si activitatile de genul: dansul, cititul.
16. da, intotdeauna.
17. Da/

| Liviu a răspuns:

1.Depinde. probabil
2. sentimentala... ce controlez? prefer sa ma las in voia destinului.
3.As face rost de o tigare si mas recreea.
4. ca acasalaughing
5. in dezordinea mea din camera gasesc totul.
6. dap, daca sansele sunt egale si acel om cu care concurez nu are... alte avantaje normal.
7.da.
8.Depinde anume ce reguli, de obicei le respect atata timp cat alti le respecta.
9.Da dar s-ar putea sa ridic tonul laughing
10. noaptea
11. sa economisesc bani
12.Nu
13. as innota pana nu as mai putea sa ma misc.
14. locul meu de recreere, locul in care sa ma simt mirific, un altarhappy
15.Cei care stiu sa vorbeasca si te unge pe suflet(rar asa ceva)
16.Nu
17.nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18. Iti place sa stai deasupra, sau dedesubt (intr-un pat etajat)?
19. Iti place sa urci in autobuz pe usa din fata, sau preferi usa din spate?
20. Te-ai scobit vreodata in nas, iar "bilutzele" astfel obtinute sa le rontai, desi stii ca e ne-politicos?
21. Lasi in jos capacul la toaleta dupa ce termini si tragi apa, sau nu?
22. Intr-o toaleta publica nu foarte curata, mai tragi apa daca butonul de comanda nu e tocmai curat?
23. Daca trebuie sa iti faci bagajele in maxim o ora, pentru o calatorie mai lunga, esti in stare sa nu uiti nimic important?
24. Iti ramane timp si sa le impachetezi frumos, pe toate?
25. Odata frustrat, arunci cu obiecte prin casa?
26. cand privesti pe altcineva frustrat aruncand cu obiecte prin casa, il sustii verbal, sa se descarce complet, sau taci malc, lasand descarcarea lui incompleta?
27. Dupa o activitate de maxima satisfactie, te odihnesti indelung sa savurezi momentul? Sau esti plin de verva, si gata sa profiti de moment ca sa incepi alta, cu speranta unei reusite similare?
28. De cate ori stergi geamurile de praf pe luna?
29. Gunoiul il arunci segregat, dupa compozitie, sau la gramada?
30. Ai dona unei cunostinte mai antipatice ceva ce nu-ti trebuie deloc, daca ea are nevoie de el, in speranta unei reconcilieri? Sau preferi sa donezi acel lucru unui necunoscut, eventual sa il uiti prin dulap pentru alta ocazie?
Grila de raspuns:
Preponderent DA, te cunosti bine, si te cunosc si ceilalti ca pe un cal breaz.
Preponderent NU, te minti singur, si te mint si ceilati, din politete (sau de plictiseala).
Preponderent Nu stiu/nu raspund/nu inteleg intrebarea, habar n-ai pe ce lume te afli, si nici lumea n-are habar de tine.
Funda?

| Ramo137 a răspuns:

Destul de bine happy. imi place cum sunt dar mi-ar placea sa fiu un pic mai dura big grin. ca e bine sa fi mai rea decat sa fi buna in viata asta. papa wave

| StefanR0 a răspuns:

1)Nu mereu.
2)Sentimentul de dragostelaughing. Aproape pe toate dar nu total.
3)As improviza precum o fac dese ori.
4)Urat,foarte nasol ca si cum as trai intr-o ghena.
5)Depinde.Nu foarte mult dar nici foarte putin.
6)Da,uneori.
7)Nu mereu.
8)Jumi-juma.
9)Intr-o oarecare masura.
10)Noaptea dar asta nu inseama ca fac lucrurile cu precizie.
11)Sa am mai mult timp.
12)Nu.Prea mult stres.
13)Nimic.Tot la fel mi-as petrece viata.
14)In nimic.Nu m-ar interesa de ea.
15)Oamenii care au povesti interesant, oamenii care sunt interesanti, cei cu care am intotdeauna ceva de vorbit.
Activitatile ce presupun putina creativitate dar sa nu fie plictisitoare.
16)Da...
17)Nu.

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Pun suflet in tot.nimic

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

M-as relaxa sub soare

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Ff mult

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Depinde de situatie

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Noaptea

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Sa economisesc bani

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Nu prea

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

As aumbla mai mult

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Doar in camera mea

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Prietenii si iesirile

| Dumitru_Madalina_1989 a răspuns:

Cateodata da cateodata nu

| marya29topor a răspuns:

Ds

| marya29topor a răspuns:

Da

| marya29topor a răspuns:

Casnicia

| marya29topor a răspuns:

Rau

| marya29topor a răspuns:

Pana hasesc

| MegumiMei a răspuns:

1.Da
2.Zona sentimentală. Controlez zona prieteniei.
3.Nu îmi fac planuri, prefer să las totul să se petreacă de la sine.
4.Deloc bine.
5.Nu pierd timpul, sunt organizată şi se întâmplă foarte rar să pierd ceva.
6.Nu.
7.Da.
8.Respect.
9.Da,nu are rost să te panichezi.
10.Noaptea.
11.Să am mai mult timp.
12.Nu.
13.Aş încerca să o consum, să mă distrez şi să îmi îndeplinesc responsabilităţile.
14. Posibil într-un living.
15.Prietenii şi familia, iar ca activităţi, presupun că timpul petrecut cu aceştia.
16.Depinde de situaţie.
17.Nu.

| Chiriac_Macovei_1947 a răspuns:

1. Da! 2.Starile emotive. Orientarea! 3. Miscare! 4.Provocat. 5. Ce este pierdut este pierdut. Nu dispun de timp pentru a cauta! 6. Totdeauna! 7. Uneori DA! 8. Sunt si reguli absurde! 9. DA! Neglijez presiunea. 10. Noaptea dorm.11.Sa am mai mult timp! 12.Cui nu-i place? 13. Dispun de energie cat sa-mi rezolv problemele. Nu-mi raman rezerve. 14.Intr-o biblioteca de colectii.15. Oamenii cu umor si expeditiile. 16. Nu! 17. Nu.