| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult ai iubit pe cineva (în timp sau ce vrei tu)?
Cum ti-ai dat seama ca e iubire?
Daca nu e reciproc sentimentele dispar sau nu?
La tine dragostea a disparut daca nu a fost reciproc sau ai continuat sa /îl iubești și așa?
Poți iubi pe cineva ce nu te iubește?
Ce inseamnă iubirea pentru tine?
Dar dragostea?
Poți trăi fără ele?
Cum îți dai seama că nu mai simți nimic pentru acea persoană? Că nu o mai iubești?
Ai renunțat vreodată să mai crezi că te mai poate iubi?
De unde știi că ți-a spus mereu adevărul?
De unde știi că nu e doar o minciună?
Cum îți capeți încrederea în cineva?
Dacă cineva spune mie poti sa imi spui orice, e adevarat? Ai putea crede așa ceva?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce e iubirea? e ceva care se simte si nu se explica, mergi dupa sentimente si restul descoperi pe parcurs,, te lasi dus de val.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja dupã a 4-5 intrebare ma doare capu omule Te rog frumos.