| anonim_4396 a întrebat:

Cât să dau la o nuntă (doua persoane)? Ce căsătoresc niște prieteni. Știu ca ati spune că depinde de venit,local, meniul,chestii din astea. Dar nu depinde, ca nu interesează pe nimeni cât ai venitul. Și nici eu nu știu cât costa meniul lor. Vreau sa știu clar in 2019 cât se da la nunți? Nu am mai fost la o nunta din 2010
Voi cât ai dat?

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Unde stau eu 500 ron pe persoana

| siriusblack98 a răspuns:

Eu de regula dau cate 500 de ron de fiecare. Daca mergem 4 membrii din familie punem frumos intr-un plic 2000 de lei.

| Sunshine123 a răspuns:

Ultima oară când părinții mei au fost la o nuntă au dat 500 de roni și a fost suficient, oricum nu îți poate reproșa nimeni nimic legat de cât îți permiți tu să dai.

Răspuns utilizator avertizat