| ErnestQuitto a întrebat:

Cat timp e plecat de acasa un sofer de tir care lucreaza in Romania si unul care lucreaza pe comunitate?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel din RO ajung vineri sau sambata in fiecare weekend, cel care face UE sta 1 luna cu 1 saptamana acasa, 2 luni cu 2 saptamani sau 3 luni cu 2 saptamani poate 3. 6 luni cu 4 saptamani acasa. Fel si fel de ciudati se arunca in situatiile alea. In RO ideal e sa prinzi o firma buna cu camioane bine intretinute ceea ce e extrem de complicat.

Ala care lucreaza in Romania depinde, poate avea program normal de 8 ore sau poate face curse de 2-3zile. Fals, in cel mai fericit caz e cel cu 7, 5t care baga 10 - 15h pe zi si vine acasa sau camion rigid cat C dar sant teorii conspirationiste ce zice seriosul. Firmele romanesti trag la maxim pe soferi, salarii proaste si camioane in stare proasta pentru a circula pe drumurile publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala care lucreaza in Romania depinde, poate avea program normal de 8 ore sau poate face curse de 2-3zile.

pe comunitate se sta plecat si 3 luni