| MihaiSKill a întrebat:

Cat traiesc melcii si soparlele? Dau funda si cum se da funda?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

In functie de specia careia apartin, soparlele pot atinge chiar si 33-34 de ani(ex:soparla cu margele mexicana), iar melcii traiesc undeva intre 1 si 20 de ani in functie de factorii pe care ii intampina in mediul in care se afla. Sper ca ti-am fost de folos. Succes!

1 răspuns:
| teo530 a răspuns:

Aici ai 2 întrebări. La prima nu ştiu să răspund dar la a doua da. Funda o dai răspunsului care consideri că te-a ajutat cel mai mult (este şi modul de ai mulţumi userului respectiv), poţi aştepta cât timp vrei să primeşti cât mai multe răspunsuri sau dacă consideri că nu ai primit răspunsul dorit poţi să nu dai funda. În dreptul fiecărui răspuns (în afară de ale tale dacă ai mai postat ceva acolo) scrie "alege răspunsul câştigător", dai acolo apoi va apărea "eşti sigur că vrei să declari răspunsul câştigător: Da/Nu", alegi "Da" şi respectivul răspuns va apărea înaintea celorlalte răspunsuri (nu contează dacă a fost înainte sau după ele postat) pe un fond portocaliu cu fundă.