| ScottishPrincess a întrebat:

Cate calorii exista inr-un castron de tocanita de cartofi cu pui?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Da-mi cantitatea exacta de tocanita iar apoi cantitatile exacte a ingredientelor din compozitie ( grame de cartofi, carne de pui, ulei daca a fost sau nu adaugat, alte legume si sau ingrediente ) si iti zic cate calorii ai acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de mărimea castronului, și trebuie ținut seama că ele nu stau împrăștiate uniform, cică cele mai multe se așază pe cartofi, mai ales dacă-s zemoși, dar sunt destule și pe pui. Ar fi bine să ștergi cu șervețele atât cartofii, cât și bucățile de pui înainte de a le consuma. Mai este și varianta să mănânci doar oasele de la pui, fără să te atingi de cartofi (eventual doar să-i miroși).
Atenție! De sosuleț nici nu se pune problema să te atingi, colcăie de calorii!

Răspuns utilizator avertizat