| Thecurious a întrebat:

Cate limbi straine cunosteti la nivel conversational si de ce le-ati studiat?

7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Stiu 3 limbi straine, inclusiv engleza si pasareasca
am invatat engleza de nevoie si pasareasca DE PLACERE tongue

ce e aia pasareasca:
taparepe inpintrepebaparepeapa
(tare intrebarea)

| RAY a răspuns:

Limba Germana,Engleza,Spaniola,Norvergiana =stiu cateva propoziti
din mai multe motive,Engleza pentru ca imi place stiinta,iar fara Engleza nu gasesti informati de calitati,Germana este limba mea paterna, era o datorie fata de stramosi mei, Spaniola = din telenovele =cand eram mic, Norvergiana =imi place mult cum suna accentul
am in pc cursuri eurocor franceza, italiana o sa vad si de ele in viitor

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Știu româna vreo 99%, cine știe ce cuvinte mai apar și nu le știu, spaniola din curiozitate, știu mai mult să scriu în engleză, și știu câteva cuvinte/propoziții-n germană, franceză, rusă, știam și-n chineză, dar am uitat. Aș învăța germana, dar cred c-am nevoie de help, dar cum nu găsesc pe nimeni,, tongue

| CdeMetal a răspuns:

Engleza.
Am invatat citind chestii in engleza, si-mi doresc sa invat si italiana sau spaniola.

| wpetterssone a răspuns:

Cunosc 9 limbi, suedeza nativ, engleza nivel C2 folosesc la serviciu, finlandeza nivel C1 pentru că este din zonă, română pentru că îmi doream o limbă latină și îmi plac peisajele din România, nivel B2, daneza nivel B2, neerlandeza nivel B1, călătoresc mult prin Amsterdam, norvegiana C1 o știu din familie, germana C1 am învățat-o la școală și islandeza A1 pentru că vreau să cunosc mai bine.

| Thecurious explică (pentru wpetterssone):

Sunteti filolog de profesie?

| wpetterssone a răspuns (pentru Thecurious):

Nu sunt.