| paul_7329 a întrebat:

Cate persoane pe care le cunosteati personal au murit din cauza alcoolului?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Un unchi, de ciroza. Au taiat din el pana n-a mai ramas ce sa taie decat viata. O vecina, de cand aflase ca are cancer se apucase de baut. Barba'su refuza sa-i plateasca operatia si se-mbatau amandoi zilnic si se luau la bataie. Nu stiu exact de ce a murit, ori cancer, ori bautura, ori bataie.

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cred ca.5..In ordine, de la pancreatita cronica pana la ultimul care la autopsie nici nu i-a mai gasit ficatul straight face.big grin

| gabitza05 a răspuns:

Nu stiu persoane care au murit din cauza asta insa stiu multe bolnave din cauza asta.

mlm
| mlm a răspuns:

Am cunoscut destul de multe persoane care au murit in asemenea imprejurari.

| hashe86 a răspuns:

Cunosc cateva cazuri nefericite in care alcoolul a pus stapanire pe viata lor si chiar a reusit sa le-o curme. dar nu prea ai ce sa le faci sa i convingi sa renunte. cand aud de dezalcoolizare sunt foarte irascibili.

| alexdop21 a răspuns:

Depinde in ce imprejurari, in primul rand acum vrei 4 ani l-am vazut pe unu mort de beat pe marginea soselei clatinandu-se, apoi la o fractiune de secunda a intrat in fata unei masinii si l-a omorat aia instant! Apoi il stiam pe unu care s-a imbatat in mijlocul iernii la un bar, a plecat de acolo si a cazut intr-un sunt, unde l-a si luat somnul, bineinteles ca a murit din cauza frigului, cunosc doi mosi de la mine care au murit de ciroza, unu care trebuia operat de apendicita, numai ca nu a simtit-o stand mai mult beat decat treaz, a dat in peritonita si a murit, si cam atat!

| sorin a răspuns:

Nu prea cunosc.

| ing. a răspuns:

De murit 1.crying
Insa cunosc multi oameni care se confrunta cu aceasta problema. Alcoolul distruge vieti. te face sa devii dependent. Mama mi-a spus ca azi bei putin, maine putin pana cand nu te mai poti oprii.
Cam asa e si cu tigarile.Numai Dumnezeu stie cate vieti au fost distruse din cauza bauturii. ceva groaznic:-s

| florar a răspuns:

4 sau cinci, ciroza.

| annda a răspuns:

Inca n-am vazut. big grin

| spiritul a răspuns:

Niciuna vie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cumnat, o bunica, vreo 3 colegi de servici,