| frvtel a întrebat:

Cate serii are filmul Razboiul Stelelor?

Răspuns Câştigător
| Thunder a răspuns:

Filmele din seria Războiul stelelor sunt:

1. Războiul stelelor - Episodul I: Amenințarea fantomei - 19 mai 1999
2. Războiul stelelor - Episodul II: Atacul clonelor - 16 mai 2002
3. Războiul stelelor - Episodul III: Răzbunarea Sith - 19 mai 2005
4. Războiul stelelor - Episodul IV: O nouă speranță - 25 mai 1977 (primul realizat, inițial numit simplu Războiul stelelor)
5. Războiul stelelor - Episodul V: Imperiul contraatacă - 21 mai 1980
6. Războiul stelelor - Episodul VI: Întoarcerea lui Jedi - 25 mai 1983

2 răspunsuri:
| MisleadMagic a răspuns:

Razboiul Stelelor este format din doua trilogii, prima aparuta intre 1977 si 1983 : episoadele 4(O noua speranta), 5(Imperiul contraataca) si 6(Intoarcerea lui Jedi) si a doua intre 1999 si 2002: episoadele 1(Ameninţarea fantomei ), 2(Atacul clonelor ) si (Răzbunarea Sith ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: