| LisaJulie a întrebat:

Câte sfârșituri ale lumii au fost? Mai crede cineva în sfârșitul lumii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu a fost nici un sfarist al lumii, doar prostimea isi da cu presupusul, ca dovada ca lumea este vie de mii de ani si inca traim, dar noi nu avem cum sa stim cand se va sfarsii, fiindca suntem fiinte "efemere" pe pamant, traind foarte putin, 60-70 de ani umani, marea majoritate, fata de vechimea pamantului.

| Hyperion7 a răspuns:

Suntem în plin sfârșit al lumiibig grin
Poate nu e un sfârșit tragic și brusc ca in potopul lui Noe, însă din cate vedeți și voi, lumea devine din ce in ce mai rea, vremurile din ce in ce mai grele, condițiile de trai din ce in ce mai proaste, in ciuda evoluției.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potopul lui Noe a fost primul. Urmează al doilea, Dumnezeu știe când.