| SunShine_3102 a întrebat:

Cate zile are o saptamana bisecta?

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

O saptamana bisecta ar avea sase zile lucratoare cu o duminica nelucratoare pentru secta crestina,si tot sase zile lucratoare dar cu sambata libera pentru secta adventista; indiferent de alte pareri, eu cam asa cred ca ar arata o saptamana bi-secta.O observatie ar fi de facut:daca e petrecuta in aceeasi familie, acest tip de saptamana ar duce sigur la divort; cel putin in privinta petrecerii week-end-urilor...

| Alyra a răspuns:

Bună SunShine!
Într-un an normal, luna februarie are 28 de zile, într-un an bisect luna februarie are 29 de zile. Săptămâni bisecte nu există!
Pa! wave