| Anablondyi a întrebat:

Cati ani trebuie sa am (minim)ca sa-mi pun un pierce in buric? la un salon evident

Răspuns Câştigător
| annk_6204 a răspuns:

Buna! Am o revista pe care am niste informatii despre piercings. Sper ca te voi ajuta! Voi scrie niste intrebari iar apoi raspunsulwinking
1.Trebuie sa am acordul parintilor mei?-Da, pentru tinerii pana in 18 ani este necesar acordul scris al parintilor.Copii pana in 14 ani ar trebui sa evite piercing-urile in buric sau in limba si sa opteze mai degraba pentru cele in urechi sau nas.
2. Unde imi pot face un piercing? Intr-un Piercing-Studio(se gasesc acum in toate orasele mari).Cel mai bine cauti unul care sa fi fost verificat de Protectia Consumatorului.
3.Cat de periculoase sunt piercing-urile?-Piercing-ul poate duce la efecte secundare ca infectiile, lezari ale nervilor si reactii alergice.La piercing-ul in limba exista posibilitatea ca simtul gustului sa fie afectat.Mai putin amnintate de risc sunt piercing-urile in urechi, nas si buric.
4.Cat costa?-In medie, aprox 200 lei (inclusiv cercelul).Se mai adauga si substantele de intretinere.

2 răspunsuri:
| annk_6204 a răspuns:

Merciii pentru funda:*

| XoXzY_6216 a răspuns:

NU trebuie neaparat o varsta.dar la unele trenuie sa ai acordu parintilor daca esti minora...
Sper ca te'am putut ajuta:d