| Dan a întrebat:

Cati dintre voi au donat bani pentru copii si batranii saraci?

Răspuns Câştigător
| pisika a răspuns:

Eu, si o fac de cate ori am posibilitatea. Nu ii pot ajuta pe toti, dar cand pot, o fac cu mare drag.
happy

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am donat personal, prin sms, la teledon...

| psiholoaga a răspuns:

Mai mult haine si alimente decat bani.

| elena a răspuns:

Da, dar nu conducatorilor institutiilor, ci direct in mana copiilor sau batranilor...sincer spun, nu am incredere nici in actiunile acestea caritabile si sunt destule, daca in urma donatiilor banii stransi, ajung acolo unde spun organizatorii acestora.

| Cryssy a răspuns:

Eu am mai donat...atunci cand am putut.trebuie sa ii ajutam pe cei care nu au...pentru si noi avem nevoie cateodata de ajutorul celor din jur, si este bine atunci cand il primim...

| Timishan a răspuns:

Oficial, pe chitanta, la o asociatie, o data (venise la usa), asa, pe strada, tot la voluntari, nu mai stiu, dar nu de multe ori, saracilor si copiilor de mai multe ori, dar demult, demult, ani buni ultima data, ...De atunci ma abtin, pentru ca am avzut unde merg banii celor ce-i ajuti; bautura, aurolac, sau se duc in buzunarele unor "paznici". Am dat si mancare, si acasa, si pe strada sau la magazin.Indiferent de ajutorul acordat, de forma sa, nu putine au fost aceste gesturi ce mi-au adus dezamagirea, ca bunatatea unor oameni este inteleasa ca o obligatie din partea celor ce-si permit cat de cat, sau mai mult.Si niciodata nu am dat de pomana de frica lui Dumnezeu, chiar nu-s curios de el.Nu spun ca-i plecat in vacanta, dar noi suntem lasati in pace, ca oricum vom ajunge la un final fericit.winking big grin

| optimista_5827 a răspuns:

In ultimul timp donez, cand am, cate doi euro prin telefon pentru fundatia mereu aproape. am dat si pentru copii din Banglades happy

| Razvy197 a răspuns:

Am donat bani la un hazil de batranii.am dat 5 lei aproape de pasti.cu profersorul de religie si clasa. apoi domunul de religie a bagat un autobuz si a luat ca-te un copil din fiecare clasa ca sa mergem acolo la hazil. din bani nosti primaria a cumparat cele folositoare pentru oameni. l-am daruit l afiecare cate-o punga. acei oameni batranii nu erau sanatosii.ne-au spus poezii si cantece. un nene batran ne a cantat la orga. atat am spus. sper ca v-a placut. pa pa

| Razvy197 a răspuns:

Am donat bani la un hazil de batranii.am dat 5 lei aprope de pasti.cu profersorul de religie si clasa.apoi domunul de religie a bagat un autobuz si a luat ca-te un copil din fiecare clasa ca sa mergem acolo la hazil.din bani nosti primaria a cumparat cele folositoare pt oameni.l-am daruit l afiecare cate-o punga .acei oameni batranii nu erau sanatosii.ne-au spus poezii si cantece.un nene batran ne a cantat la orga. atat am spus .sper ca va placut .pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au cunostinta de batrani singuri(Bucuresti) care au nevoie de o renta viagera astept sa ma contactati cu amanunte la email:
lucarcsrds@Yahoo.com
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dan as vrea sa te cunosc cand poti sunama la 0743590158