Abh
| Abh a întrebat:

Cati dintre voi aveti obiceiul nesanatos de a manca in fata televizorului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu mananc in fata televizorului sau a calculatorului. Intotdeauna mi-a placut sa iau masa intr-un loc linistit. Chiar si dulciurile le mananc prin parc. Aaaa, dar la baut suc in timp ce stau la pc, nimeni nu ma intrece laughing.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu cat e de nesanatos, dar sigur e o mitocanie. Adica, oamenii aia se chinuie acolo, se dau de ceasul mortii si tu mananci in fata lor! Putin respect, in puii mei!

| Silvia a răspuns:

Acum stau in faţa pc-ului şi mănânc cipsurilaughing. Mereu, zilnic adică, mănânc atât în faţa televizorului, cât şi a calculatorului, deşi ştiu că nu este deloc bine.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu happy - din pacate.

Abh
| Abh explică:

Este indicat sa mesteci mancarea mai lent, sa stai relaxat si nu in fata TV, computerului (mai ales la serviciu) sau a unei carti/reviste; creierul nu mai este "atent" la digestie, senzatia de satietate se instaleaza mult mai tarziu, ajungem sa mancam mai mult decat e cazul, ceea ce duce la obezitate.

lolita
| lolita a răspuns:

M-ai prins, eu chiar acum mananc. laughing
din pacate sau din fericire noi luam masa in salon si prin urmare in fata televizorului. alt loc nici nu as avea deoarece am bucatarie americana si nu am masa de mancat acolo.

| Ana a răspuns:

Eu mananc doar in fata calculatorului, dar asta se intampla rar.

| marrr a răspuns:

Eu, dar in fata calculatorului.

| madalicious a răspuns:

Eu, in fata televizorului. Dar nu-i vina mea. whistling N-am pus eu televizorul in bucatarie. laughing In fata calculatorului mananc, dar foarte rar. happy

| OanaG a răspuns:

Eu mananc si in fata tv-ului si in fata pc-ului! De ce e nesanatos? Astept raspuns.

| anka a răspuns:

Nu mananc in fata televizorului dar recunosc ca rontai din cand in cand ceea ce nu imi face cinste.

| zorialbi a răspuns:

Nu mananc in fata televizorului deoarece de cativa ani de zile nu ma mai uit la televizor. Dar recunosc ca mananc atunci cand stau la calculator. Pentru digestie nu este bine, dar de ingrasat in cazul meu nu se pune problema, pentru ca oricat as manca nu ma pot ingrasa.

| tania77 a răspuns:

Eu din pacate, am televizor si in bucatarie.

| anonimathebest a răspuns:

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuuuuuuuuu!