| Davideucsf a întrebat:

Caut o melodie, am incercat prin toate modalitatile sa o gasesc si nu am gasit-o, deci va dau niste versuri si daca o stiti va rog sa mi-o ziceti daca o stiti,, Totul incepe intr-o noapte de vara, luna si cu stelele s-aprinse afara, undeva la o terasa unde s-au vazut prima oara, chipul ei de zeita i-a facut inima sa sara, el avea un suflet cald, ea o privire rece, a incercat s-o bage in seama dar cu frica sa nu plece..."

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era o melodie veche? Era cântată de un "el" sau de o "ea"?
Povestea cântecului seamănă cu Poveste de mai/ Ștefan Bănică.
http://www.videomix.ro/stefan-banica-poveste-de-mai-82621.htm