| Asdfghjklove69 a întrebat:

Ce asputea sa fac in vacanta de vara? Parintii nu au posibilitati sa mergem undeva.asa ca dati-mi idei ce as putea face ca sa am ce povesti la scoala.

Răspuns Câştigător
| criss27sweet a răspuns:

TE innnntalnesti cu prieteni, parc, mall, shopping, te apuci de diferite activitati,,, precum un oracol de vacanta, un caiet secret, orice! FUNDA PLSS?

4 răspunsuri:
| VoiceWithin a răspuns:

Buna happy si eu am aceeasi "poveste", pai daca sunteti aproape de un parc cu ceva verdeata, roaga-ti parintii sa mergeti la un picnic cu ceva mancare delicioasa la aer, este foarte frumos afara, dar mai pe seara sau dimineata cand e mai racoare. Le arati cate ceva facut de mana ta cum ar fi : o chitara din carton, o gentuta cusuta de tine, ceva frumos pe care sigur i-ar face fericiti iar pe tine te-ar preocupa sa le faci frumoase. Cand te plictisesti de asta poti face un caiet in care sa desenezi asa la sfarsitul zilei, iti amintesti un lucru facut impreuna cu familia ta si i-l desenezi asa cum poti... sunt multe chestii daca stai sa te gandesti laughing numa' timp sa ai tongue sau poti aduna niste pietre apoi sa le astezi frumos si sa crezi ca ele iti implinesc dorinte. Cred ca asta o sa iti placa : sa iti creezi propriul parfum din flori happypoti sa cumperi niste flori sau de ce nu sa le iei de afara, apoi le storcesti ( ce urat sunahee hee ) pui apa ceva si mai vezi ce mai pui sa miroasa frumos happy exista multe lucruri

| Bambus a răspuns:

Decat sa fi un "pierdevara" mai bine te-ai plimba seara cu prieteii, ati juca volei, tenis de camp, la inot, ai da petreceri ca sa te distrezi. Nici eu nu merg in vacanta aceasta nicaieri dar eu fac tot ce ti-am sugerat si eu sunt pasionata si de rummy, crede-ma ca daca faci atatea nu o sa te plictisesti.

| Andrutza_7726 a răspuns:

Pai poti sa mergi la plaja te bronzezi la shopping iesi cu prieteni la un gratar o plimbare prin parc iesi cu fetele la un suc dati petreceri ai multe posibilitati de a face in vacanta trebuie doar sa te gandesti:* [fundita?puppy dog eyes:X...]

| ana_5863 a răspuns:

Pai...nu stiu daca te pot ajuta dar iti zic ce as face eu. as merge prin mall, as iesi cu prietenii, as citi o carte destul de interesanta pentru a nu ma plictisi subiectul, invit niste prietene sa ne uitam la un film horror in timp ce mancam popcorn, inviti prietenele la tine ca sa ascultati muzica si sa faceti karaoke(fara microfon sau chestii de astea), as compune un cantec, as desena, as dansa, etc. sigur gasesti uh ceva de facuthappy