| lumy4u a întrebat:

Ce ati alege sa auziti? un adevar dureros sau o minciuna? eu cred ca mai rau doare o minciuna aflata dupa mult timp de la altcineva decat adevarul dureros dar recunoscut de catre persoana in cauza.voi ce ati alege sa auziti?

Răspuns Câştigător
| adrykiba a răspuns:

Adevarul este cel mai bine.Doar asa se pot rezolva treburile.Stiind adevarul sti ce sa faci mai departe cand o minciuna ascunde pe moment. Daca spui adevarul te simti mai linistit cand o minciuna te macina mereu iar cel care afla adevarul poate sa o accepte asa cum este sau cauta alte solutii.
Mie mi-ar place sa aflu mereu adevarul chiar daca doare decat sa fiu mintita.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prefer adevarul.

Adevarul nu doare daca il spui la momentul potrivit.

Adevarul doare numai atunci cand il preceda o minciuna.

De asta e bine sa fim autentici in relatiile noastre cu ceilalti.

Asta sunt. Iti place, bine. Nu-ti place, pa.

| mona a răspuns:

Decat o minciuna mai bine un adevar dureros

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Adevraul.
O zi buna!

| BloodByVampire a răspuns:

Eu mint intruna, dar am fost si eu mintita de multe ori, odata ce minti nu te mai poti opri, incerc sa zic adevarul dar ma devaforiziaza.Eu as alege sa aud o minciuna caci o pot recunoaste pentru ca sunt expert in arta de a minti.

| laurcic a răspuns:

Un adevar dureros ...si trece, dar o minciuna te face sa te gandesti ca in tot timpul te-a mintit