| Butsilee a întrebat:

Ce cartiere sunt in Iasi? Numele ma intereseaza. Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

- nord: Copou, Ţicău, Crucea Roşie, Iaşi, Sărărie, Podul de Fier
- est: Tudor Vladimirescu (cartier în Iaşi), Tătăraşi, Oancea, Ciurchi, Metalurgie, Iaşi, Aviaţiei, Iaşi, Zona industrială
- sud: Bularga, Bucium, Socola, Frumoasa, Podu Roş, Dimitrie Cantemir, Iaşi, Nicolina, Iaşi 1, 2 şi 3, CUG 1 şi 2, Galata, Iaşi 1 şi 2, Podul de Piatră
- vest: Mircea cel Bătrân, Iaşi, Alexandru cel Bun (cartier în Iaşi), Ţigarete, Iaşi, Dacia, Iaşi, Păcurari, Canta, Păcureţ

Google! happy