| anonim_4396 a întrebat:

Ce companii din Romania fac jocuri video?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ubisoft Romania. Stiam ca urmeaza sa vina si EA la noi in tara, dar se misca cam greu din cate se poate observa.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Celcestietot):

EA Games e prezenta in Romania, este in Bucuresti parca o filiala sau ceva de genul, angajeaza game testeri.dar salariul nu e prea mare.

| Celcestietot a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Anul trecut s-a mutat EA la noi in tara sau anul acesta sau era deja de mult timp prezenta, cunosti ceva? Si, oricum, pentru o persoana cu adevarat pasionata de aceasta industrie a jocurilor, salariul nu va fi un impediment in aplicarea pentru acest loc de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romanesti!