| mastadont a întrebat:

Ce credeți că ne definește pe noi românii ca popor? Cu ce suntem diferiți față de alte popoare?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Sarmalele, mamaliga cu branza si smantana, palinca, carnatii de porc, nu vezi astea peste nicaieri decat in tarisoara asta, pana si strainii se ling pe bot la astea

8 răspunsuri:
| TheMaker a răspuns:

După cum au mers (și încă merg) lucrurile în țara asta, cred că ne definesc două expresii: "Lasă, că merge și așa", plus "Așa a vrut Dumnezeu".
Ca o concluzie finală, incultura crasă și ignoranța sunt în România la ele acasă.

| Ciorogârla a răspuns:

Suntem prietenosi, ne place sa ajutam, etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem mai proşti faţă de celelalte naţii!

| RAY a răspuns:

Ipocrizia,falscitatea,trădarea, credibilitatea, lipsa de moralitate,hotia,la romani nu exista cuvintele mulțumesc sau te rog nu exista asa ceva, oameni in care nu poti avea incredere,tradatori de inalta clasa,cele mai multe fete la produs,video chat,sugar baby,nu ne place sa ne spalam pe maini,nu ne place stiinta, un popor de oi care urmeaza turma, nu au propia lor gandire, dogmatici, pupatori de moaste si ar mai fii

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar toate oile urmează turma, de aceea e nevoie de un câine care sa le întoarcă înapoi in turma. Dar tu te consideri roman? Daca da atunci nici tu nu faci excepție de la regula.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nimic deosebit, oameni buni, răi, proști, deștepți, etc, se găsesc în fiecare țară.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Uita-te si la restul raspunsurilor

| mastadont explică (pentru Drimmero):

Mare dreptate ai. Oameni buni și răi, oameni proști și oameni deștepți găsim peste tot însă mămăligă, mititei și sarmale nu big grin