| RiaRing2001 a întrebat:

Ce credeti despre organizatia numita Illuminati? Exista? Nu Exista? Parerea mea este ca ei exista. Am intrat pe Youtube si am vizualizat videoclipul lui Katy Perry: Dark Horse. Acolo am vazut foarte multe semne masonice. Am observat de asemenea ca Miley Cyrus are ochiul atotvazator pe deget, Justin Bieber Si Antonia il au pe brat. Am scris melodia Dark Horse reversed (reversata) si invers data (cu un program) spune urmatoarele: "Lucifer, Lucifer, Toata lumea va canta...". Acestea se numesc mesaje subliminale. Chiar si melodia Wrecking Ball data reversat zice: "Sfarsitul este in Iad, oh Satan", Rihanna (We Found Love reversat): "Iubesc Satana, miere" si multe multe alte melodii care contin astfel de mesaje satanice. Si din cate am citit pe internet Illuminati isi desfasoara activitatile prin intermediul acestor mesaje inversate, care spala creierul oamenilor, indirect...Din cate am observat in ziua de astazi toti artistii celebrii la nivel mondial: Katy Perry, Miley Cyrus, Lady Gaga, Justin Bieber, Christina Aguilera, Jay-Z si-au vandut sufletul diavolului in schimbul faimei, banilor si puterii, dobandi-te de la Illuminati. In schimbul acestor avutii vedetele promoveaza satanismul prin muzica lor. De ex. la Bangerz Tour, Miley Cyrus arunca cu banii, iar in spatele ei se afla piramida masonica cu ochiul atotvazator. Si nu doar in videoclipuri apar astfel de semne masonice precum 666, ci chiar in filme, mai ales in desene. Pe Disney Channel apar foarte multe mesaje sexuale si satanice. De exemplu in Regele Leu apare mesajul "sex" scris pe cer sub forma de stele. In Mica Sirena apare pe coverul desenului in turn in forma de penis. In Adventure Time am observat de asemenea. Si toate au pornit de la Walt Disney care a creat Disney (Mickey Mouse) si din cate am inteles avea foarte multi prieteni masoni cu care juca golf, ba chiar era mason de gradul 32.
Acuma religia nu mai este obligatorie in scoli. Acest lucru a fost facut de catre Illuminati. Desi la televizor avea alt argument: "Acesta este trupul si sangele Meu..." (Impartasanie). Fetita de la televizor a spus: "Cum adica sa mancam trupul si sangele lui Hristos, suntem canibali?". De fapt painea si vinul prin intermediul Sfintei Liturghii se transforma "in trupul si sangele lui Hristos" in sens spiritual. Am observat de asemenea ochiul masonic intr-un triunghi in Biserici. Iar ca argument am primit urmatoarele: "Dumnezeu,Fecioara Maria, Sfantul Duh" - formeaza un triunghi echilateral cu un ochi in interiorul sau. Din punctul meu de vedere satanismul a reusit sa se infiltreze in Biserici!
Apropo de Illuminati: Michael Jackson a fost um membru al Illuminati. Odata ce ai intrat in organizatie nu mai poti iesi. Illuminati nu te obliga sa mergi pe calea lor dar daca a ales a ales. Si-a adaugat albumul "Dangerous" care era o batjocorire la adresa illuminatiilor. A realizat ca greseste fiind cu ei si transmitand mesaje satanice oamenilor. Ii era frica sa manance pentru a nu fii otravit. Dar intr-un final l-au omorat. Sora lui a spus intr-un interviu : "Ei, ei l-au omorat..." Dar nu a mai precizat cine pentru a nu fii ucisa de aceasta uriasa putere mondiala. In The Simpsons au aparut foarte. multe semne masonice, astfel incat parintii copiilor au facut reclamatii la adresa serialului pentru copii. Acolo o fetita arata o revista in fata tatalui ei, pe revista scria 9/11 New York. In realitate acel desen sustinut de Illuminati dezvaluia faptul ca in viitor se va produce acea explovie. La fel si in Johnny Bravo. In Simpsons arata intr-un episod o revista pe care scrie "Ebola Virus". Cum au stiut ei ca acum in viua de astazi va aparea aceasta boala?
Illuminati au creat-o ca sa nimiceasca populatia, presupun ei vor sa ne bage cipuri, sa ne controleze, sa reduca populatia la cateva milioane din 7 miliarde./ sau in alt episod "Bigger Than Jesus"...

Cine raspunde la aceasta lunga intrebare sa caute pe Google urmatoarele si sa imi spuna ce crede despre cele precizate:

- The Simpsons Bigger Than Jesus, Ebola
- The Simpsons, Johnny Bravo 9/11
- Jay-Z, Katy Perry, Miley Cyrus Illuminati
- Illuminatii Dolar
- Antonia Illuminati
- Wrecking Ball Reversed
- Dark Horse Reversed
- Biserica Illuminati
- Klaus Iohannis Illuminati (Daca va uitati la afisurile care il promovau ca presedinte era imbracat in alb cu mainile intinse ca si Iisus Hristos, deci Illuminati l-au pus presedinte)

Multumesc daca ati citit si astept raspunsuri! happy

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da. Iluminati exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca da, probabil ca nu. De unde poti stii? Probabil ai aflat toate astea de pe net... Oare daca mai exista internet lumea mai era asa? Nu... Acum orice copil poate afla de la varste fragede lucuri despre care nu ar trebui sa afle... Populatia Terrei este corupta... Oare atat i-a fost dat lumii sa traiasca? Astia sunt ultimii ani ai existentei omenirii? Tocmai oamenii pot face ceva sa schimbe asta..In timp ce unii oameni nu au ce manca, altii se lafaie in bani si avere...Ce viata e asta? Cine e mai fericit? Cine detine puterea? Ar trebui sa ne acceptam unii pe alti cel putin din simplul fapt ca traim pe aceeasi planeta..Insa noi traim in ura, invidie, rautate si nu suport asta! Ne trebuie un plan sa evadam de aici..Bai, stai asa...Eu..,,Sunr celebru, scoate-ma de aici"(emisiune corupta).laughing ......Nici eu nu pricep in totalitate ce am zis fiindca am scris rapid sa nu imi uit ideile, desi mai aveam muultee(scuze pentru greseli)..In mare presupun ca ai priceput.

| kyliejenner a răspuns:

Vedeti va de treaba voastra si nu va mai stresati atat de iluminatti si vietile vedetelor.

| fergierikerikomike a răspuns:

Da chiar exista! Multi au spus ca au disarut, ca nu mai exista aceasta organizatie, dar chiar exista! Iti apreciez afirmatiile! Si eu m am documentat despre acest subiect! ...Suntem manipulati in fiecare zi de mass media! si chiar imi pare rau! Nu ma mai uit la desene animate, si nu doar ca m am maturizat ci ca suntem manipulati, am ajuns sa cred ca mai bine ma uit la documentare cu animale! Treaba cu Disney e 100% adevarata! S a dovedit ca Walt Disney a fost mason de gradul 33!
Si in legatura cu Miley Cyrus, eu i am citit cartea si acolo spunea ca il iubeste pe Dumnezeu si citeste Biblia! Bine, dar cartea este veche! De cand a renuntat la Hannah Montana, e in organizatia asta! in videoclipul de la we can t stop.ea face semnul ok adica numarul bestiei!
Chiar imi pare rau ca se intampla astfel de lucruri! Profesorul nostru de religie, ne a povestit de masoni si a zis ca asa incet, incet nici un om nu va mai fi crestin si va veni sfarsitul lumii, asa cum e spus in Biblie! Sper ca ti am fost de ajutor!