| ankybc a întrebat:

Ce credeti "Este bine ca omul sa creada in mituri povesti legende? sau trebuie sa fie strict sa se gandeasca doar la crunta realitate?"

2 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Necazul este asa, povestile nu sunt cool,poeziile nu sunt cool,ghicitorile nu sunt cool,literatura nu este cool, matematica bleeah.Deci este bine ca omul sa citeasca sa invete nu sa ramina un ignorant cind are "tone" de informatie.Aaa sunt jmekerii care stabilesc standarde : este cool sa chiulesti,sa injuri, sa nu inveti, sa te dai ciumeg ca ai picat bacul.
Recomand cititul in timpul liber ghidat de profa de romana.Citesti de vampiri ioc cultura, citesti literatura ai cultura, sesizezi diferenta. Ajuta si legendele si miturile, toate ajuta

| lrls a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi bine sa nu creada in legende si mituri. funda?