| apz a întrebat:

Ce cuvant pronuntai gresit in copilarie?

8 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Bergămbir :]].

| Speed99 a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza, il pronuntam pneumonoultranicroscopicsilicovolcaniconioza, silly me.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ceaușescu.

| syd a răspuns:

Bacovia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bolnav. Tin minte ca eram la ora de lb romana, cls 1 parca si citeam un text in care se regasea acest cuvant, si eu il pronuntam gresit "bonlav", invatatoarea ma corecta, dar eu nu-mi dadeam seama de diferenta, pana cand a tipat o data la mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neumarkt si Pall Mall - ce parinti buni am day dreaming

| Roxin a răspuns:

Fierastrau.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Prular, in loc de plural. Dar adevarul e ca si acum mai zic asa, ma incurc foarte des cu cuvantul acesta happy