| DrageanElena a întrebat:

Ce da cel mai repede dependenta : tutunul, alcoolul sau drogurile? de ce?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Tutunul da dependenta dupa 1 luna, 2 de fumat continnu.alcoolul da dependenta mai greu, trebuie sa bei, nu gluma ca sa fii dependent de alcool. iar daca ai inceput cu droguri.cam di primele 5 sec poti sa te declari dependent.
Sfatul meu. FARA droguri.1 tigare doua la o terasa.si cam tot atat alcool la vreo petrecere sau evenimente speciale...big grin

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Toate...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu cred ca tutunul. Nicotina care se gaseste in tutun/tigari provoaca dependenta inca de la prima tigara. Dupa prima tigara pe care o fumezi organismul tau vrea alta dupa aproximativ 4 de minute.

| Leea1234 a răspuns:

Internetul! si ca un raspuns din cele enumerate de tine, eu cred ca drogurile, apoi tutunul, si in final alcoolul (eu nu am vicii toxice, asa ca am presupus ) eu sunt dependenta de internet si coca -cola (fara cofeina) stiti vreun centru de dezintoxicare?

| BUBULINA a răspuns:

Toate

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat Essentialul!: a fi indragostit...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Toate-s droguri, mai mult sau mai putin. Dar, narcoticele dau dependenta in cel mai scurt timp. De ce? Poate pentru ca au in componenta ceva de care organismul are nevoie, ceva care anesteziaza unele simturi. Parerea mea...

| Elly4all a răspuns:

Toate sunt nistte droguri care te face sa fi dependent.

| silvio a răspuns:

Eu nu stiu, sunt doar fumator, bautor ocazional si de droguri nu m-am atins.
dar poti incerca, si ne spui si noua ca sa ne ferim tongue

| adyth a răspuns:

Cred ca alcoolul mai greu

| anaid a răspuns:

Drogurile... si celelalte doua dau dependenta, dar drogurile dau din primul moment. De tigari daca vrei, poti sa te lasi dupa ce ai fumat 2, 3, 4 si de bautura dupa ce ai baut o sticla, doua, trei. Dar de droguri ai nevoie de ajutorul unor specialistiwinkingbatting eyelashes

| REMiXDJ a răspuns:

Tutunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogurile iti dau 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De alcool de tigari... te mai lasi...de droguri...cam greu...si cand zic droguri ma refer la pastile ...la prafuri la injectabile ...nu la tigari...
si din "tigari" prinzi dependentza... dar sa fumezi serios
si este e o "dependentza" de care poti scapa...eu 1 am putut si pot cand vreau