| Tudorica_Ioana_1968 a întrebat:

Ce denumire mai au fructele acai în limba română?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fructele minune Acai Berry, care in 2009 si 2010 au produs o isterie generala in America sunt in sfarsit disponibile si in Romania! Cu același nume, Fructele Acai Berry.

Acai Berry este un fruct original din padurile tropicale din Brazilia fiind descoperit de peste 400 de ani. Acest fruct este considerat in prezent ca fiind cel mai sanatos aliment de pe pamant

| MihaiNicu23 a răspuns:

Una singura are pe care ai scris-o deja aici.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Nu mai are. Aceasta este si denumirea in limba romana "Acai". Sper ca te.am putut ajuta