| amandina_9414 a întrebat:

Ce dificultati impune calatoria cu bicicleta prin Delta Dunarii?

Răspuns Câştigător
| Aurelia a răspuns:

Pai, presupun ca pe langa Delta Dunarii este iarba, iar cu bicicleta nu mergi prin iarba, ca sunt pietre si te impiedici...cu bicicleta mergi pe astfalt, unde e drumul drept!

26 răspunsuri:
| crizantema a răspuns:

Depinde de teren si de abilitatea biciclistului laughing

| amandina_9414 explică:

Ceva serios, prin zona Deltei, nu in apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti MTB, este o bicicleta special facuta pentru teren accidentat, asa poti merge si in afara soselei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...pai poti cadea si sa-ti rupi cevabig grin. Nici eu nu prea stiu ce dificultati implica aceasta calatorie. Cand am sa incerc, o sa-ti explic mai detaliatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti spargi capul sarind cu bicicleta intr-un bolovan...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sicer si eu am nevoie de opinii in legatura cu varianta 1 evaluare nationala...am fost chiar surprins sa gasesc raspuns exact la intrebarea pe care o cautam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de biciclist, pe unde o ia...:p. daca o ia prin apa, e greu.laughing Daca o ia prin pietre ...foarte greu.rolling on the floor. Iar daca merge pe astfalt, acceptabil.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oboseala de a merge pe bicicleta mult drum.
si a nu avea conditiile necesare pentru aceasta calatorie e aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uita-te mai bine la subiecte pentru ca se refera la dificultatea calatoriei din textuL ala. Si spune acolo ca trebuie sa treci prin mijlocul salbaticiei, prin stufaris si prin canale inguste si nah, tu poti sa mai spui si altele, de exemplu, in primul rand, poti sa zici ca iti trebuie o bicicleta de aia mai dotata, ca trebuie intai sa iei un vapor ca sa ajungi in Delta. Deci, ma rog trebuie sa gasesti locuri etc, apoi zici ca este apa peste tot, ca nu poti gasi apa potabila usor, ca trebuie sa ai grija sa nu lovesti animale, si ce au mai spus si ceilaltitonguewinking. Eu asta scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la testarea nationala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu caut aia dar n-am solutii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pluteste si te duci la fund imediathee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi trebuie raspunsul acestabig grin dar nu il stiusad nu stiu ce sa scriu straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti dusssss?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce face testarea nationala din oameni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...am si eu nevoie de un raspuns happy. mai concret.laughing...adevarat.ce face testarea nationala din oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am...crying si mie imi trebuie raspunsul...nu stiu ce ne`om face la testarecrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am. deci mai penal titlu nu au gasit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah testarea asta! chiar e ft interesant cum ne tot pun ei in 100000 de ipostazelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic? DA si mie imi da teza din acele subiecte si sunt multe lucruri pe care nu prea le stiu dar sa vedem partea pozitiva... Avem subiectele la teza!

| cazaresulina a răspuns:

Cel mai usor este sa mergi cu bicicleta pana la Sulina cu vaporul iar de acolo poti sa te plimbi pe plaja si spre padurea letea dupa ce traversezi dunarea cu barca. Legat de cazare in Sulina pot oferii eu, cauta pe net Casa Maxim SUlina

| ndru a răspuns:

Este totusi imposibil sa strabati delta cu bicicleta...sunt stufarisuri, drumurile si canalele sunt inguste.deci.mai bine`i cu barcalaughing

| ndru a răspuns:

Totusi, este mposibil sa strabati Delta cu bicicleta...(ia barca)...Sunt multe stufarisuri, drumurile sunt inguste, ff multa iarba. :-s

| emolicidesteptici12 a răspuns:

Ai putea sa pici si sa te ineci

| diana_4613 a răspuns:

Sincer, si mie mi-ar prinde bine un raspuns la intrebarea asta.tongue.

| ramonik_6973 a răspuns:

Conditii nefavorabile pentru mersul pe bicicleta