| XatomisX a întrebat:

Ce e acela un pokemon?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un agarici cu petale ce iese dintr-o bila colorata cu alb, rosu si o dunga neagra pe mijloc parca in niste desene animate facute prin Japonia parca, oricum stiu sigur ca au fost facute de galbejiti la ce ochi au... straight face

| dragon88denis a răspuns:

Pokemon=monstru de buzunar si e si un serial cu mai multe serii in care e vorba de lupat dintre acestii monstri care sunt antrenati si pot evolua

| vlady1994 a răspuns:

Numele Pokémon este o abreviere a cuvintelor Pocket Monsters, ce în traducere înseamnă monștri de buzunar.

Dca vrei sa afli mai multe si ai chef sa citesti
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon