| Iulian3038 a întrebat:

Ce e ala un electrosoc? Ce efecte are? Ce cauzeaza? Vreau mai.multe detalii deapre el ca pe net nu gasesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ca atunci cand, involuntar, te curentezi la priza.Si,bineanteles,scapi cu viata.

| Clorox a răspuns:

Este folosit pentru auto-aparare, curenteaza foarte tare, doar ca nu mori de la el, doar ca doare rau, foarte rau!
Am impresia ca ai voie sa umblii cu asa ceva doar la 18 ani sau ceva, nu stiu sigur, dar atat iti zic, ai grija ca nu-i de joaca cu asa ceva!

| moshulica a răspuns:

Daca te intereseaza electrosocul ca arma, gasesti informatii aici
https://www.comenzi.ro/ce-este-electrosocul
Utilizarile in domeniul medical sunt mai greu de inteles.