Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce efecte ar avea o taxa pe prostie asupra economiei nationale, creste leul?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Momentan o strâng popii şi, din câte se poate observa, le merge bine, deci...

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ma gandesc ca exista si prostie europeana, nu e strict apanajul Romaniei, prostia asta...cu rezultatul ca raportul euro-leu sa ramana identic!
Nu te-agita, in curand se duc si leii, desi prostia va ramane la nivel ridicat, din toate punctele de vedere!
happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu are legatura cresterea leului cu taxele.Indiferent la ce se refera ele.Mai bine te gandeai de 2 ori inainte sa postezi asemenea intrebare.

| SamSon a răspuns:

Bineinteles. Ar ajunge cea mai mare moneda de schimb. Dar, asa cum spune NOnane, o iau preotii deja. Tot respectul pentru. raspunsul lui.

| RAY a răspuns:

De ar fi doar prostie dar e nepasare,hotie, indiferenta, degeaba pui taxe creste birocratia, leu nu creste prin asta prin taxe, vezi tu vreo tara care e bogata doar din texe?

| cristimihailov a răspuns:

Ar scade consumul pentru ca multi o vor plati. Scazand consumul, scade economia, scazand economia, scade venitul si scazand venitul, scad incasarile din prostie. Pe scurt, ar fi dezastru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii nici fara acesta taxa n-au ce manca dapoi daca s-ar mai pune taxa!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Creşte, creşte.

| Loora a răspuns:

Ar fi dezastru!

| TheLovelyGhost a răspuns:

Cu o taxa pe prodtie ar scapa tara de saracie

| DaavidARHI a răspuns:

Leul>euro,Leul>aurul,5 lei=Iphone 5s. Si multe altele

| JustyR12 a răspuns:

Ar fi o afacere profitabila. S-ar castiga miliarde de lei. Daca ai IQ-ul peste 110, nu platesti taxa. O idee buna!

| vremebuna a răspuns:

Am fi bogatiiiiiiiiiii