| Bionicle a întrebat:

Ce este acela un cont prepay?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cont cartela prepay.
Adic ca detii o cartela prepay (pre platita, fara abonament)

| SodaDancer a răspuns:

Contul prepay este o cartelă plătită, așa cum știi tu, o cartelă pe care o bagi în telefon și ți-o încarci la o anumită perioadă de timp sau după ce consumi minutele (creditul).
Opusul contului prepay este abonamentul, care este plătit pe o perioadă mult mai lungă de timp.

Concluzii: Contul prepay este o cartela deja plătită fără să ai abonament.