| ℬaby a întrebat:

Ce fruct preferat aveti? De ce? Funda pentru cel mai frumos raspuns, incadrat corect si stiti voi toate regurile! tongue

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult clementinele.

Am si o explicatie : Ele sunt foarte dulci, hidrateaza organismul, se desfac foarte usor de coaja, au dimenisiuni mici de acee le pot lua si ca pachet la scoala.

Sper ca ti-a placut raspunsul meu m-am gandit la ceva frumos nu am luat lucruri foarte interesante pentru ca voiam sa fie simplu.Bafta in continuarekiss.

2 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Capsunica! Pt gustul lor aromat, pentru delicatetea lor si pentru simplul fapt, ca intr-o vara fierbinte niste capsuni de la frigider pot face minuni! ^_^
Feliz Navidad!

| Maria_5356 a răspuns:

Fructele mele preferate sunt : ciresele si capsunele, deoarece : sunt fructele lunilor iunie si iulie, ele hidrateaza intreg organismul, sunt delicioase si foarte sanatoase! Sunt tonifiante, calmante, ajuta digestia si incetinesc imbatranirea organsimului.Intaresc imunitatea, intretin pielea. Dar, atentie la alergie! Desi sunt gustoase, pot provoca si reactii alergice. Acestea se manifesta cel mai des sub forma urticariei, rar ajungandu-se la forme grave.
Sper ca ti-a placut :*