| bubu12234 a întrebat:

Ce functii credeti ca li se potrivesc femeilor cel mai bine? ce parere aveti de femeile din cadrul armatei, jandarmi, etc?

32 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Eu cred ca femeile s-ar descurca in orice functie din jandarmerie, fara probleme, dar trebuie sa faca un efort mai mare decat barbati pentru a reusi. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kitchen sector

| BIoody a răspuns:

Femeile? Obedience!
Femeilor daca le dai libertate devin o otrava, uite cel mai bun exemplu e lumea in care traimwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesori.
Le sta bine, zic.
Au timp sa se poarte si elegant in asa meserie.
Parerea mea umila.
Asa logic ca femeile vin si in teritoriul barbatilor:
https://www.youtube.com/watch?v=6uHRUIv6ePY

| Drimmero a răspuns:

Femeile se descurca peste tot, dar sunt totusi si meserii foarte grele, care necesita forta fizica mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorite.Mi-e mai simplu sa-mi imaginez o femeie in halat alb decat un barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexisto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine vorbeste))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai hahalero, eu macar am zis la misto. Nu ca tine. Desi pusesem intentionat sa vad care sare cu gura, numai la tine nu ma asteptam sa fiu sincer laughing. Vorbia aia, daca taceai, filozof ramaneai.

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu de mult timp voiam sa le pun sa conduca tancuri, sa mearga ele in razboi, sa fie in trupele speciale, in caz ca vine unu inarmat, periculos spre ele sa scoata si ele un sfarc poate functioneaza.zic de cele mai sensibile, ca alea care fac sala de la 14 ani si arata ca un barbat la corp, sunt pe treaba lor.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa vrajeala, esti misogin, gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cel mai Cel.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare barbat are in el o ramasita de misoginism, cum si femeile au o misandrie in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa mori tu? Ai intalnit toate 8 miliarde de oameni de pe planeta sa spui ceva atat de stupid prietenas? Eh, poti zice ca toti au mandria lor. Cum fetele/femeile se pupa singure in dos spunand (desigur ca numai ele ) ca sunt mai mature, asa cum multi baieti/barbati spun ca sunt mai buni la ceva anume. Dar misoginism/misandrie inseamna ura fata de sexul opus, deci nu cred ca absolut toti au o ramasita de asa ceva in ei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Un nebun arunca o piatra-n balta, si inteleptul de tine se arunca s-o scoata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

"Un prost " era vorba dar nu cred ca voiai sa te dai de gol. Este? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda, mi-am amintit bine. "Un prost arunca o piatra in apa si zece intelpti se chinuie sa o scoata."

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat tu s-o intorci ca la Ploiesti cand ai vazut ca ai muscat momeala )))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu eu, tu. Ai momentele tale cand scoti o perla ca mai sus si cand ti se da peste nas incepi ca Ray " nu eu, nu eu ".

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O zici de parca ma stii pe mine ca generalizez, te duce mintea,, nu gluma/

Ai muscat momeala acum, ma mir cum de ai luat-o chiar asa in serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma rezum doar la ce citesc pe site, prietene. La ce comentariu mai vad de la tine din an in paste. Nu pretind ca te cunosc. Nu e ca vorbim de ani de zile ca sa pretind ca te cunosc. Desi sunt oameni care nu poti spune ca ii cunosti nici dupa atata timp. Cunosti doar ce iti spun ei, si nu te poti baza nici ca aia e adevarat. Deci, nu. Nu te cunosc. Repet, ma rezum la ce mai prind din zbor. Si de fel scoti cam multe perle.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand citesti cu ochelarii de cal pe nas, asa se intampla. Trebuie sa citesti si sa vezi dincolo de mesaj,, aia se numesc 'ochii mintii', ai auzit de asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce basini pe capul tau amigo, ce basini. Daca tu ai citi "dincolo de mesaj" cred ca m-ai evita pe site dar avand in vedere ca esti ca restul, adica pe langa, inca ma bagi in seama laughing.

| RAY a răspuns:

Nu vreau sa fiu misogin si sa scriu chestii care ar putea fi misogine,dar consider ca femeile au un creier diferit fata de barbati,au abilitati mai bune sociale,sunt mai sociabile, rezolva problemele mai repede, pot face mai multe lucruri in acelasi timp, sunt mai vorbarete, deci tot ce inseamna interactiune umana =femeile sunt perfecte, asa am evoluat, femeile au niste abilitati diferite din cauza ca am evoluat diferit, sunt femei care sunt mai masculine asa cum sunt barbati mai feminii, in fapt estrogenul modeleaza creierul la propiu

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti irecuperabil si tu, m-am prins de mult de asta, dar am zis ca poate ai vreo sansa sa fii indreptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

"Indreptat" cum Einstein? Cum zicea actorul meu preferat intr-un film " Enthrall me with your acumen".

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu truda, rabdare si tehnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu numai asta Ray, dar asa sunt invatate inca din copilarie. Adica uita-te si tu la baieti ce se joaca si la fete ce se joaca. Baietii? Mingea si masinile in mare. Fetele? Papusi. Se fac ca vorbesc intre ele, gatesc, se aranjeaza etc etc. Deci nu e de mirare ca la capitolul "sociabil" fetele stau mai bine. Inca din copilarie sunt invatate asa. Baietii nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ok. Greseala mea, nu m-am explicat bine. Nu cum, ci mai degraba, spre ce anume?