| SERIALS a întrebat:

Ce inseamna "bulangiu"? M-am intalnit cu un student baut si striga ca nu are cu cine sa se distreze, caci colegii sai de camera adrom odata cu gainele si sunt bulangii...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Homosexual

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poponar, homosexual.

| T0T a răspuns:

Termenul se folosește foarte des și a căpătat mai multe sensuri adică nu e de treabă sau e nemernic, nesimțit, și tot felul.

| OldSoul a răspuns:

Eu il folosesc cu sensul de "nesimtit", "parsiv" la asta cred ca se referea si persoana la care ai facut tu referire.

| AirănMeidăn a răspuns:

inseamna telefon