| ella_7588 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi bani, noaptea in somn?

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o intrebare? ce inseamna cand scuipi noaptea in somn?

| andreea8888 a răspuns:

Vorbe care pot fi mici, daca banii sunt marunti, sau mari cand se vb de bancnote!

| Mya a răspuns:

Din cate stiam de la bunici, inseamna lacrimi...noaptea-n somn...hee hee

| adi_7507 a răspuns:

Inseamna ca ai nevoie.

| rainlover a răspuns:

Www.vise.ro acolo gasesti raspunsul

| rena4 a răspuns:

BANI: Daca cineva va aduce bani inseamna cearta, neplaceri sau veste. Adunand bani e simbolul lacomiei si e foarte posibil sa aveti un necaz ( dar nu e nimic peste care sa nu piteti trece). Bani pierduti, proiecte esuate, necazuri sau prieteni falsi. Esti furat de bani – frici si temeri in legatura cu o relatie sau cu familia. Daca numeri bani inseamna vise si obiective ce incep incet incet sa capete contur. Daca esti furat atunci este cazul sa renunti la sentimental de paranoia vizavi de relatia in care esti implicat, tendinta de a potenta ceva si de a-ti face iluzii false cu privire la ceva sau cineva, Daca vizezi ca primesti salariul inseamna ca la nivel mental exista un mare stres legat de lipsa banilor, veste, surpriza.

http://www.dictionarviseonline.ro/interpretarea_viselor_litera_b2.htm

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Noaptea in somn? da y visezi si cu ochii deschishi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu am citit ca ce visezi in realitate este intr'un fel opusu adica daca visezi ca te combini cu cineva in realitate ar veni ca o sa te desparti de cineva... deci nu stiu acum ce ai visat u

auran
| auran a răspuns:

Daca erau monezi - lacrimi
daca erau hartii - vesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare ce inseamna cand visezi ca primesti bani de la cineva care a murit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai datorii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa mai ai multi bani./saraco

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar am auzit ca sunt vorbe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am visat... Bunica mi-a zis ca inseamna. certuri, vorbe., dusmani care iti vor raul. |

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat cu seara inainte cabgaseam bani si am gasiit masina zgariata in parcare scarbele de ITlieni mia zgariato suparare lacrimi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cand visezi bani, noaptea in somn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai nevoie de ei si ca incepi sa mai iei si tu cate un ban dar nu te zgarcii cu banii ca nu-i de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca inseamna ghinion si rusine da si eu vreau sa aflu clar ce inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca inseamna dusmani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ramai pe strada, fara bani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce inseamna eu nu stiu vreau sa aflu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbe sau fete de oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te futii

| rebyrby a răspuns:

Cred ca nu mai aveti parte de bani sau poate de mi multi banii! nu stiu sigur ca n-am visat asa ceva

| ElleELLLY a răspuns:

Ca ai nevoie de bani!

| FloareaLotusuluiAlb a răspuns:

Doamne deci iti jur daca mai traia strabbunica mea iti spuneam eu cuvant cu cuvant ca ea ghicea toate visele apropo daca vei visa vreodata cerde este speranta