| Adela_9686 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi o persoana care a murit: o persoana draga mie ce a murit intr-un accident de masina...era tanar... a fost iubitul meu

Răspuns Câştigător
| yoooo1990 a răspuns:

Mai eu din cate stiu, la faze din astea, a tinut la u, si de acolo de unde e el sa gandeste la u si plange pentru u, sau doreste ceva de la u.

Sa iti zic "o poveste"cu asa ceva.
Mai multe nopti la rand, o femeie o visa pe sora ei care murisera.nu stiu cum a murit dar, in acele vise o roga pe aceasta femeie sa impacheteze o rochie si sa iasa noaptea afara, ca la ora 1 va trece o masina pe la poarta ei care se va opri, si sa dea pachetul acela. Din momentul in care a dat pachetul nu a mai visat-o deloc.
Asta inseamna ca s-ar putea sa doreasca ceva de la u.NU TE SPERIA!

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se spune ca i-a murit moartea! Adica va trai mult si bine!

| baru a răspuns:

Te-a impresionat prea tare vestea

| daniDeeDee a răspuns:

Se spune ca i-a murit moartea. straight face

| illusion a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi pe cineva drag care nu mai este in viata inseamna ca acea pers te iubeste si este bine sa dai de pomana pentru el si sa te duci la biserica sa ii aprinzi o lumanare

| datesraluca a răspuns:

In cazul asta se zice ca este bine sa dai de pomana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au ramas pe acolo amintiri care ajung din subconstient in constient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica mea a murit in urma cu 4 luni.de cand am intrat in noul an o visez mereu. o data am visat ca ambii parinti erau raniti ff tare aveau rani pe corp si eu plangeam dar de odata s-au facut bine. tote visele sunt despre moarte, ura, plansete, si mereu o aud pe bunica in vis rostindu-i numele si incercand sa imi zica ceva doar ca mereu in incepe fraza,, te avertizez,, ma trezeste ceva brusc. mai nou incep sa o vad in fata ochilor. sunt speriata nu stiu c e e cu mine. ce inseamna toate astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am visat iubitul mort de 10 ani. Il visez destul de des, dar pentru prima data intr-o ipostaza atat de stranie. Imi cerea o bucata de paine ca moare de foame. Trebuie neaparat sa dau ceva de pomana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am visat iubita care nu mai este de 2 ani printre noi dar nu-mi pot da seama ce este multa lume spune ca ea se gandeste la mine si ii pare rau ca m-a lasat singur eu numi pot reveni ma gandesc mereu la ea si poate de acea sunt vise continui si macar gandul si visele iti mai dau un off e greu de descris aceste vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu asta am visat

| Emaღ a răspuns:

Inseamna fostului tau iubit i.a murit moartea!happy

| Ionescu_Rodica_1962 a răspuns:

Ce inseamna cand visezi o persoana draga care a murit?
Imi apare in vis vorbind cu el, iar eu ii spun tot ce mi se intimpla.
Acum 20 ani trebuia sa ne casatorim si nu s-a mai intamplat acest lucru, fiecare urmandu-si drumul lui.