| simpleBoy a întrebat:

Ce inseamna owned?

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Se refera la a domina pe cineva.
de ex la un joc mmorpg intr-un player versus player daca iei bataie si cel care te-a batut sau cineva care a vazut lupta spune "owned" vrea sa spuna ca te-a dominat.

1 răspuns:
| Veme a răspuns:

Depinde. "Aflat in proprietate", "detinut de" sau daca joci ceva cu cineva si-ti spune "owned!" inseamna ca te-a batut. Sau daca spune "I'm owned" inseamna ca l-ai batut, cum ar fi pe romana "ma detii" sau sunt proprietatea ta, nu mai pot face nimic eu.