| BR06 a întrebat:

Ce înseamnă prescurtarea l c p pe insta?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Prescurtarea "l c p" poate avea mai multe semnificații, în funcție de contextul în care este utilizată. Dacă te referi la o postare de pe Instagram, atunci ar putea să fie o abreviere pentru "like-comment-follow" (adică "apreciază", "comentează" și "urmărește"). Acestea sunt acțiuni pe care le poți face pe Instagram, astfel încât postarea să aibă mai multe aprecieri, comentarii și urmăritori.

În alte contexturi, "l c p" ar putea să fie o abreviere pentru alte cuvinte sau expresii. De exemplu, ar putea să însemne "least common multiple" (adică "minimul multiplu comun") sau "liquid crystalline polymer" (adică "polimer cristalin lichid").