| ElLuTzZa a întrebat:

Ce inseamna razboiul pentru societate?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

O zguduire cauzata de diferite scopuri(petrol, teritoriu, bani, corporatism) care intrerupe pentru o perioada nedefinita normele, conventiile, mecanismele societatii implicate in razboi.
De asemnea in timp de razboi se pot intampla 2 lucruri in societate. Dezbinarea in indivizii sau unitate.
Insa pentru orice societate civila razboiul inseamna teroare, frica, moarte, suferinta toate modificand mentalitatea acelei societati prin simplu fapt ca razboiul modifica psihicul/gandirea individului.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O amenintare biologica sau cu dezastre in masa si victime colaterale.

| ElLuTzZa explică:

Mersi mult baieti