| Bucuriedeculori a întrebat:

Ce inseamna "rip"? big grin Mersi

Răspuns Câştigător
| PiticuRosu a răspuns:

Rest in peace (odihneasca-se in pace)

24 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

odihneasca-se-n pace

| marrr a răspuns:

R. I. P= rest in peace, in romana insemnand "Odihneasca-se in pace".

| Derye a răspuns:

Rest in peace!

| d33a a răspuns:

Rest in peace

| Mihai03 a răspuns:

Rest in peace, odihneste-te in pace

| Bacteriuță a răspuns:

Rest in peace tongue

| Dragoselgwns a răspuns:

Rest in peace

| Poinsettia a răspuns:

Rest in peace. La noi ar veni "odihneasca-se in pace".

| -=AleCS=- a răspuns:

R. I. P provine din limba engleza, este o abreviere pentru "rest in peace" ceea ce inseamna "odihneasca-se in pace", se foloseste la inmormantari fiind inscriptionat pe pietrele funerare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rip=Rest in peace=Restul în pace [Se foloseşte la morţi]

| BabyBoo a răspuns:

Rest In Peace happy

| dhraqull a răspuns:

Rest in peace.

| Ralluca96 a răspuns:

Rest In Peace=Odihneasca-se in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rest in peace = Odihneasca-se in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rest in peace... (Dumnezeu sa-l odihneasca)

| anca_7959 a răspuns:

Rest in peace

| anca_7959 a răspuns:

Rest in peace, adica odihneasca-se in pace.

| ancan a răspuns:

Rest in peace. happy
Odihneste-te in pare happy

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Requiscat in pace, odihnească-se în pace în limba latină, faptul că şi în limba engleză are aceleaşi iniţiale este o coincidenţă. La început apărea doar pe crucile din cimitirele catolice fiindcă slujba lor de înmormântare conţine o rugăciune în care se regăsesc aceste cuvinte http://en.wikipedia.org/wiki/RIP

| cris_3973 a răspuns:

Rest in peace = Odihneasca-se in pace!winking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate insemna mai multe, vezi raspunsul si trimiterea lui aqualuna. Daca este vorba de inscriptia de pe cruci, ori cripte, sunt initialele cuvintelor latine "Requiescat In Pace(Odihnesca-se in pace). Asa cum a spus si aqualuna, este o coincidenta ca si initialele in engleza sunt aceleasi cu cele din latina. Au mai fost cel putin doua intrebari pe aceasta tema, la care am raspuns si eu si alte 2-3 persoane au dat raspunsul corect, dar nu se baga in seama. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rest in peace, hip hop!laughing

Alte răspunsuri