| Jean_2915 a întrebat:

Ce înseamnă să întorci celălalt obraz?

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Un lucru practicat de foarte puţini oameni, adică dacă cineva te loveşte, tu îl ignori, şi nu îi răspunzi cu lovituri. Ci cu pace. Deci este ceva de genul: dai-->nu dau. Nu rezolvi nimic cu 'răspunsul' la lovituri, jigniri şi aşa mai departe. Mai bine să nu îi răspunzi deloc, dovedindu-i că doreşti pace.

Numai bine.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daca nu ma insel, sunt vorbe rostite de Iisus si se refera la faptul ca trebuie sa iti iubesti aproapele oricat de rau te-ar lovi.

| PetreConstanta a răspuns:

Aici stau cam prost

| MâţaD a răspuns:

Adica daca cineva iti face un rau,tu sa nu ii raspunzi tot cu rau, si sa il lasi chiar sa te raneasca in continuare(daca cineva iti da o palma, intoarce-i si celalalt obraz.parca asa erabig grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Doamne, ajută-mă să supravieţuiesc loviturii primite în obrazul drept, pentru a-i putea oferi aproapelui obrazul stâng."
O seară de vis!