| Elena1234456 a întrebat:

Ce intelegeti prin "a fi simpatic"? O persoana simpatica trebuie sa fie neaparat frumoasa? Cum sa fiu simpatica happy?

Răspuns Câştigător
| martutza a răspuns:

Poti fi simpatica prin multe lucruri frumoase de exemplu incearca sa ii intelegi pe cei din jurul tau si sprijina-i in toate momentele. Nu trebuie sa fii neaparat simpatica pentru cei din jur ci pentru tine insuti. AI INCREDERE in persoana ta si promite-ti tie insuti ca nu te vei dezamagi niciodata!:::

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

A fi simpatic nu tine de aspectul fizic, ci este o caracteristica a personalitatii. O persoana cu o infatisare ce nu tine de estetic poate fi la fel e simpatica precum una frumoasa.Simpatice sunt pesoanele tonice, vii, pline de energie si generoase, in preajma carora totul se anima.Inteligente si spirituale, sunt cele care devin, chiar din momentul patrunderii intr-un grup, uneori de-a dreptul necunoscut, catalizatoare ale bunei -dispozitii.Dezinhibarea concesiva, spontaneitatea gesturilor si replicilor, lipsa infatuarii fac din persoanele simptice sufletul unui colectiv.De regula indivizii simpatici au multi prieteni si tocmai acest lucru poate fi vulnerabilitatea lor, pentru ca "multi" nu e sinonim cu"de calitate."Daca nu esti din fire nu poti deveni simpatica; doar placuta, ceea ce nu e totuna.Parerea mea e ca nu trebuie sa te straduiesti cu tot dinadinsul sa fii simpatica; uneori straduinta poate avea urmari tocmai pe dos. Cel mai bine e sa fii naturala; sa te comporti asa cum iti spune inima si te indeamna intuitia.Numai bine.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

O persoana frumoasa se caracterizeaza si mai bine prin personalitatea ei...(ex: o fata e superb de frumoasa, dar la suflet extrem de urata, adica rea]) cam asta e
kiss :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi simpatica trebuie sa fi. u. atat. happy... daca "incerci"v sa te faci simpatica. va ieshi pe dos... asa ca fii doar u. si vei fi simpaticawinking

| JokKer a răspuns:

Nu cred ca anume trebuie sa fii simpatica. Pentru a fi simpatca trebuie sa fii buna, intelegatoare, si sa nu arati ca o fata care se vinde. Putin mai inchisa si cu un anumit secret, asa te face mai tainica si mai iubita de toti. TREBUIE DOAR SA FII PRIETENA CU TOTI

| EternalColor15 a răspuns:

O persoana draguta se face prin gesturi, fapte, vorbe nu prin frumusete!