| downwiththesickness a întrebat:

Ce "masinarie" v-ar placea sa inventati? Eu as inventa un aparat foto pentru persoanele care nu sunt fotogenice, pentru a iesi si ele bine in poze rolling on the floor.
Sau as inventa o oglinda care sa te arate exact cum esti tu in realitate. Voi ce ati creea?

Răspuns Câştigător
| UzOm a răspuns:

Păi, foarte simplu. Un robot de proporții uriașe care să creeze singur picioare, brațe, coloană etc, robotizate, care să le permită celor handicapați să trăiască o viață normală printre noi. Desigur, tot acest robot să le și fixeze în locul unde este nevoie. Sau un apart special care să-i "regleze" pe cei care au probleme mintale, astfel să devină și ei "normali".

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

As inventa o masina a timpului, sau daca ar fi posibil o masinarie care sa faca destept, orice om care este prost. Asta ar fi revolutionara in lume. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartele pentru orice.
Stii tu, cand pierzi ceva, bani, pixuri, agrafe etc. suni si il gasesti.

| MissADEEL a răspuns:

Aș crea o mașinărie care să ne poată face invizibili sau o capă, ca în Harry Potter. Particulele de lumină și de culoare să poată să se amestece în decor, exact precum o uniforma de camuflaj, dar care să nu mascheze, ci efectiv să îți șteargă imaginea în timp ce o porți.
Aș face-o pentru persoanele introvertite care au nevoie să se retragă în colțișorul lor sau pentru cei care au viața amenințată și trebuie să se ascundă.
Aș mai crea o aplicație care să ne ajute să luăm decizii. Noi selectăm trăsături despre personalitatea noastră și povestea pentru care trebuie să decidem. Aplicația ne arată pro și contra, intuiește consecințele faptelor noastre, ne indică și cât la sută s-ar întâmpla cutare și cât la sută cealaltă si ne oferă recomandări și avertizări. Asta chiar mi se pare fezabilă pentru cei care știu programare, dar cred că ar fi nevoie de muuulte persoane culte pentru a acoperi toate tipurile de hotărâre pe care le poate lua cineva.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Prosopul pentru stangaci.