| Barajag a întrebat:

Ce ne-am face daca am fi slugi? nu ca n-am fihee hee

Răspuns Câştigător
| kukubau a răspuns:

Nimeni niciodata nu va putea incarcera un suflet liber, decat daca ingaduim acest lucru.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am face ce stiu sa faca cel mai bine slugile din toate timpurile:sa barfeascawinking
Nici nu imi vine un exemplu mai bun ca Dinu Paturicahee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ce sa facem?happy Ce facem si acum laughing
Sau chiar mai rau laughingTot ce ne-ar pune stapanu

Abh
| Abh a răspuns:

Ma gandesc la negrii care lucrau pe plantatii cat era ziua de lunga, nu aveau casa lor, erau vanduti, batjocoriti iar copii erau pusi sa munceasca de la cele mai fragede varste.Aia era slugareala, fratilor!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu stiu de unde ti-a venit ideea. Acum suntem tot ca niste slugi. Muncim pentru mancare si haine la stapan, dar sa nu devenim robi, ca-i vai de noi!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Am slugarii, visand ca in viitorul apropiat sa ajungem ca mai marii nostri.

| marcel_5462 a răspuns:

Am pune-o de o revolutie.

| marcel_5462 a răspuns:

Pt Abh.
Eu cred ca tu esti pe dinafara subiectului, nu mai fa confuzii intre termenul de sluga si sclav.
Este valabil pentru toti care au facut aceasta confuzie.

| juno a răspuns:

Ne-am obisnui cu ideea si ne-am adapta la viata de sluga laughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am urma exemplul lui Spartacus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am face pe sefiihee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am face sex cu stapina devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca n`am filaughinglaughinglaughing, pai ne-am supune sefilorthinking asa cum facem in ziua de azi, ca sa ajungi mai departe in viata trebuie` sa fi sluga si lingau!big grin Daca nu, poate ajungi, dar mai greuhee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as face niciodata ca Dinu Paturica...mai degraba ca Tess D`uberville dar cea mai nostima sluga, prima in topul slugilor, ar fi Zahar din Oblomov" de Ivan Aleksandrovici Goncearov. Atata pace ii trece printre urechi, atata bunaciune cand inspira si expira din burtoaca lui rotunda, asa se chinuie cand trebuie sa execute ceva de sluga... e clar, Zahar are stofa de boier lenes si visator, nimeni nu-l poate convinge in veci sa slugareasca.
Da! pentru spiritul sau liber as fi ZAHAR.Si-as face dupa cum face si el.