| AdinaanidA a întrebat:

Ce părere aveți de acei figuranți care umblă permanent cu bluetooth-ul în ureche? Credeți că se simt mai importanți? Rahatul ăla din ureche le mărește stima de sine?

38 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Pentru ca le place sa stea cu cancerul la ureche laughing)

| AlexDarius3 a răspuns:

Mi se pare destul de ok.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu e un rahat, e o casca.
Nu ma intereseaza cum se simt ei, ma intereseaza ce zic si ce fac ei ( daca intru in contact cu ei), de acolo ii cataloghez drept figuranti sau in alt fel.

| siriusblack98 a răspuns:

Pe tine te deranjeaza mai mult faptul ca unii il poarta drept accesoriu.El ca si utilitate este bun.La volan spre exemplu daca ai casca in ureche si nu mai esti nevoit sa stai cu telefonul in mana, eviti o amenda.

| AdinaanidA explică (pentru siriusblack98):

Exact asta subliniam. Că unii îl poartă pentru că se cred mai interesanți așa.
Chiar dacă nu îl sună decât maică-sa odată pe zi, el se plimbă toată ziua cu jucăria în ureche și cu un aer de om important, conectat permanent cu cine știe ce serviciu secret de care depinde salvarea planetei. laughing
Nu vreau să fiu răutăcioasă sau să ofensez oamenii normali care folosesc aparatul numai pentru utilitatea lui.
Dar e imposibil să nu fi întâlnit și voi genul de oameni pe care l-am pomenit mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AdinaanidA):

E putin haios de ce ceva atat de banal te poate supara. Am vazut o groaza de oameni de genul ( cu casca in ureche) dar niciodata nu m-am gandit ca o fac din cauza fitelor. Acum ma intreb de ce oare nu am gandit asta thinking

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa nu mai vorbim de figurantii aia care merg pe biciclete, conduc masini, sau aia care ies din casa imbracati, sau satanistii aia care asculta ei muzica d'aia satanista si sacrifica copii pentru a-l invoca pe nenea cu coarne.Ce ne facem noi cu astia....am si eu un unchi care poarta d'ala pentru ca e sofer si am vazut la mai multi, e facut sa nu-ti distraga atentia de la drum... #frustrationleveloverload

| Freya1 a răspuns:

Si eu port casca bluetooth dar asta nu inseamna ca sunt figuranta.
Sunt persoane ce vorbesc mai mult la telefon, sau ce nu isi tin mereu telefonul la indemana pentru ca lucreaza sau conduc, sunt ce merg pe drum etc.Eu spre exemplu nu pot sa stau cu telefonul la ureche (si vorbesc mult), castile mi se incalcesc si intind peste tot iar atunci cea mai buna solutie e casca.Pentru asta e casta, sa o ti permanent in ureche sa poti raspunde repede dăăă...