| mariuschakra12 a întrebat:

Ce părere aveți despre stima de sine? Ați văzut că sunt oameni care n-o au dar arată de parcă ar avea-o.

Răspuns Câştigător
| felixf a răspuns:

Https://www.cdt-babes.ro/......n-sine.php

stima de sine poate fi naturala sau poate fi invatata.
Cei care nu au invatat stima de sine probabil o au din nastere. Daca ii intrebi ceva despre stima de sine se uita la tine ca la felul 4 si nu inteleg ce le vorbesti. Acei oameni o au natural. In lume exista foarte multi oameni care se nasc cu multe lucruri pozitive dar nu le stiu utiliza. Si sunt alti multi care se utilizeaza de sentimentele inascute si cand le vorbesti despre ele isi dau seama ca ei fac acele lucruri natural. Sper sa nu te fi bagat mai mult in ceata :)

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Au probleme psihologice nerezolvate, de aia au stima de sine scazuta, asta parere am. Arata de parca o au ca sa nu para vulnerabili.

| CostinAlamariu a răspuns:

Stima de sine e invers proporțională cu nivelul de mândrie