| mihaela_9665 a întrebat:

Ce parere aveti despre emo? Care credeti ca e motivul pntru care acei oameni sunt emo?

Răspuns Câştigător
| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Termenu de "emo" este existent la noi dar nu si specimenelewinking.
Ficare "emo" in devenire asculta ce spun toti "inteligentii" de la tv ca un "emo " face nu stiu ce chatterbox.
Sincer nimeni nu e "emo" in tara asta oh go on!
Moda prosteasca care se confunda cu alte stiluri!
E stupid sa auzi pe unu [cocalar/manelist sau ce stil o mai avea] cu lipsa de cultura generala, facand un ghotic sau un rocker [va rog sa ma corectati daca am gresit acesti termeni!] "emo".
Adica eu am o groaza de pitipoance prin clasa care se cred "emo" doar pentru ca au banala imagine si se imbraca in negru! Chiar imi este sila de astia care se cred "emo" si imi este sila si de rasisti!
Nu am pareri de rau pentru emo din tarile straine [care sunt emo nu xerox!]

8 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Am pus o intrebare despre acest subiect acum cateva zile...cititi unde duce asa -zis-ul fenomen emo...Nu este de gluma...Noi tot radem de cum arata imbracati, coafati si de fetele lor triste, dar alegerile lor sunt uneori extreme.
http://www.9am.ro/......-timp.html

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Asa ca ar trebui sa-i ocrotim si sa le oferim ajutor in momentele de disperare.
Sigur sunt tineri care nu au incredere in ei...deci nici in cei de langa ei. Gasesc rezolvarea problemelor prin gesturi disperate... dar eu ii consider egoisti...nu se gandesc la durerea celor pe care ii lasa in urma. Sigur acesti tineri au nevoie de sustinere psihologica din partea specialistilor, dar si de multa intelegere si iubire din partea celor apropiati.

| yuli10 a răspuns:

Emo e un curent al tinerilor care au o viata plictisitoare si defineste pe cel care are impresia ca daca intra in acest curent va primi atentie si va fi original, dar de fapt nici nu se pune problema originalitatii din moment ce sunt inca 2 ca el pe metru patrat.
mie imi pare bine ca s-a cam dus valul asta, nu mai e la fel de intens ca atunci cand a aparuthee hee dar ma gandesc cu groaza la momentul in care pustii vor gasi alt stil.

| cheloo74 a răspuns:

Emo e o stare de spirit si nu o moda asa cum cred cocalarii de la noi. Motivul pentru care idiotii de la noi vor sa fie emo este ca vor ei sa fie pe val si cred ca asa impresioneaza. Iar copilasii si fetitele de pe la noi habar n-au ei ce inseamna originalitatea si ling si ei de pe la altii ce apuca.

| kenzo007 a răspuns:

Saluthappy
Pai cand vad un Emo imi vine sa-l bat, de ce nu poate fi si el normal ca mine? eu cred ca sunt niste tembeli care au nevoie de comunicare cu familia sau de un psiholog ceva de genu.Motivul : eu am inteles ca daca le pui ceva muzica cred ca Rock sau manele ceva de genu se apucade planslaughing wai doamnetongue

| crizantema a răspuns:

Sunt niste persoane rasfatate, daca ar duce grija zilei de maine nu ar mai avea timp sa fie emo...sa-si planga de mila sau mai stiu eu ce fac ei...

| Liada a răspuns:

Urasc emo...au o pozitie foarte ciudata despre viata...nu ii inteleg...pe linga rau si lacrimi este si bine, frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca emo sunt oameni care daca sufera mult pot ajunge sa se omoare adica nu au rabdare sau nu stiu ce sa faca si se pun agitati si atunci devin emo cand vor sa se omoare dar nu trebuie sa ne batem joc de ei sau sa ii barfim.