| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

Depinde si ce fel de femei atrage.
Atrage cumva super modele? Care iti curg balele dupa ele?
Daca nu, inseamna ca nu conteaza figura.
Si eu am vazut barbati cu "burta" care atrag femei frumoase dar asta nu inseamna ca alea arata exceptional, arata normal, exact cum arata si El.
Numai ca tu o vezi Mai frumoasa pe aia pentru ca esti barbat, exact cum si ea il vede frumos pe ala deoarece e femeie.
Sa ai burta la 43 de Ani e o normalitate, nu e ceva iesit din comun Desi nu ar trebui sa fie.

Ce parere am de barbatii care atrag desi au anxietate? Nu ar sta alea cu ei, o zic din experienta. Atrag sexual dar cam atat.

| Mosotti explică (pentru Cheo0S):

Unu alfa atrage femei frumusele, nu neaparat fotomodele, daca e alfa de nota 10, da, atrage si fotomodele care-s de 10, dar alfa e si ala de nota 8.
Ca nici prietenu meu nu atragea fete de note foarte mari, dar atragea fete frumoase, mama dar trageau la el de nu se putea, simtea el imediat ca e dorit, inainte sa afle aia ce are in cap si ce caracter are.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Ma depinde ce intelegi prin Alfa.
Asta e un termen destul de vag si poate se aplica in scoala gimnaziala sau liceu.
Nu e bine sa crezi ca unu e alfa daca umbla cu fete, asa si eu credeam de multi ca sunt Alfa dupa sa descopar ca e prietenul ei ala gay.

Prietenul tau are carisma probabil, asta atrage.
Fizicul si carisma atrag la inceput numai ca oamenii sunt orbiti de chestiile astea superficiale si nu vor sa ti descopere caracterul daca nu le ai.
Pana la urma conteaza cat poti sa menti o relatie ca asa degeaba schimbi femeile ca sosetele.

| Mosotti explică (pentru Cheo0S):

Nu e vag deloc termenul de alfa, alfa inseamna baieti cu figuri foarte atractive, si bineinteles ca astia in general au si atitudinea necesara.
Nu prea exceleaza la inteligenta si caracter in general, nu toti, dar majoritatea.

Ca e gay sa nu, asta e alta treaba.

Pai da, fizicu si carisma atrag la inceput, si aia e cheia ce deschide usa, daca nu le ai deloc pe alea, nu mai apuci sa vrea sa descopere caracterul.
Si apropo de caracter, de aia stau multe cu frumusei cu caracter mai prost? Ca le int caracterul?

Chiar aici a fost un caz, un baiat vine si zice ca era una pe care el o placea dar ea nu il vroia, si desi el era cu caracter si mai destept, ea s-a dus la unu mai prost si mai rau, si chiar se mira de ce, a pus aici intrebarea, dar tot el a recunoscut ca da, ala era mai aratos.
Si i-am explicat eu de ce.

Tu te pui cu natura?! Ce naiba mai, vad ca multi incercati sa va puneti cu natura si sa-i ignorati legile.

Alfa schimba femeile ca pe sosete pentru ca rolul lui de la natura e sa f cat mai multe, rolul barbatului e asta, de aia i s-a dat nivel de testo f sus.
Si daca se poate, asta face, in final o sa-si aleaga pe una misto cu care sa faca familie, dar o va insela pe aia tot asa, ca-si permite, majoritatea asa-s, e mai nesimtit, mai asentimental, mai dur, mai rau.

Evident ca in final pentru o rel serioasa conteaza si alte calitati, aici ai dreptate.
Insa de multe ori femeile vor baietii rai din pacate.

Răspuns utilizator avertizat
| Pnin a răspuns:

Oh iar discuția asta happy
Se numește carisma, fler, sex appeal, in unele cazuri are doar o atitudine care te face sa te simți în siguranță psihic și sa simți că cu el totul e stabil și femeile asta caută nu trăsături faciale.
Nu știu de ce aveți unii impresia că femeile se uita doar la fizic când faptul că majoritatea oameni se înmulțesc va contrazice. Majoritatea oamenilor nu sunt frumoși și au alte atuuri.
Dacă suferă de anxietate socială și spune că "atrage" minte. Oamenii frumoși intimidează, nu sunt intimidați.

| Mosotti explică (pentru Pnin):

Da, ai dreptate! Uite de exemplu traducerea pleistocenica, ce inseamna barbat carismatic:

Inseamna mascul puternic sexualizat, deci ce zici tu sex appeal, si normal ca-ti da siguranta si stabilitate.

Trasaturile faciale emit aceste calitati. Dinainte de a le vedea, de aia te atrage inainte sa deschida gura acel om.
Si dupa aia daca te atrage, o sa constati ca are si calitatile de care zici tu.

Adica figura zice "am carisma, sex appeal, sunt puternic, stabil, descurcaret", ca femeia sa fie atrasa de el si sa faca rel cu el.
Ca altfel poate nu-l baga in seama si nu mai afla ca are aceste calitati.

Uite-te si la experienta lui relian cum confirma ce am zis eu.
Bine, ma refer la relatiile adevarate, nu asa de carton, ca se cupleaza si ei sa faca o familie si atat.

Si multi nici nu-s constienti de asta, de aia neaga, de ex uneori nu te prinzi ca te-a atras fizicul, si zici ca direct te-a atras comportamentul, real intai inconstientul tau a validat fizic pe acela, si dupa aia restul.
Altfel nu mai erai deloc interesat de ce calitati are ala.

| Silviu0792 a răspuns:

Concluzia .....mai bine plin in burta de bere si cu GUSA cat casa decat uscatura pe brate rolling on the floor) moor